Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ankara’dan Ayvalık’a uçakla, otobüsle, trenle ve arabanızla gidebilirsiniz. Yaklaşık 688km ve 7-8 saat sürer. Ankara’dan Ayvalık’a otobüsle 9 saat sürebilir.

Ankara’dan Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Balıkesir’in incisi Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınız ile özel firmaların otobüsleri ile veya hava yoluyla hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Çeşitli ulaşım seçeneklerinden yararlanarak Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Ayvalık’a Uçakla Nasıl Gidilir?

Hava yolu ulaşımı ile konforlu bir uçuş keyfi yaşayabilirsiniz. İlk olarak Ankara Esenboğa Havaalanı ile Edremit Körfez Havaalanı‘na veya Balıkesir Havaalanı’na ulaşabilirsiniz. Edremit Körfez Havaalanı, Ayvalık yöresine 40 km uzaklıktadır. Yüksek sezonlarda Ankara’dan Ayvalık’a günde birden fazla uçak seferi olabiliyor. Ankara’dan Ayvalık’a seferi olan şu anda THY / Anadolujet ve Pegasus var. Bunlara bakabilirsiniz.

Ankara’dan Ayvalık’a Arabayla Nasıl Gidilir?

Ankara ve Ayvalık arasındaki mesafe yol güzergâhına göre 688 kilometredir. Ankara ve Ayvalık arası yolculuk süresi ise yaklaşık olarak 7-8 saattir. Arabanın hızına göre yolculuk süresi değişkenlik göstermektedir. Benzinli bir araç kullanıyorsanız, yakıt harcamanız en az 200 TL’den başlamaktadır. Eğer dizel veya mazotlu bir araba tercih ediyorsanız yakıt masrafınız en az 150 TL’den başlamaktadır. Ankara’dan Ayvalık’a gitmek için tercih edeceğiniz yol güzergâhı; Ankara – Eskişehir – Bursa – Balıkesir – Ayvalık şeklinde olmalıdır.

Ankara’dan Ayvalık’a Giderken Dağ Manzarası

Ayrıca, Ankara – Eskişehir – Kütahya – Tavşanlı – Dursunbey – Balıkesir – Ayvalık da farklı bir güzergah olabilir. Bu yol diğerine göre 20-25 km daha azdır ama Bursa – Balıkesir arasındaki gibi bir otoban yoktur. Yolun büyük bir kısmı çift gidiş – çift geliştir. Farklı bir rota istiyorsanız ve dağlık alanlardan geçmek isterseniz bu tavsiyeyi de değerlendirebilirsiniz. Dağ yolları değildir ama yolların etrafında güzel dağ manzaraları vardır.

Ankara’dan Trenle Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ankara’dan hızlı trenle Eskişehir’e, ardından normal trenle Balıkesir’e ulaşabilirsiniz. Ardından da otobüse binip Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. Tren yaklaşık 7-8 saat sürüyor. 1.5 saat de Balıkesir’den Ayvalık’a giderken sürecektir. Bu alternatif 9-10 saati bulabilir. En mantıklı yol olmasa da bu yaz farklı bir şeyler yapmak isteyenler yine de bu yolu deneyebilirler.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?