Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık Adaları bir çok yönden görmeye değerdir. Cunda Adası bunlar arasında en ünlüsü ve en görülmeye değer olanıdır. Muhteşem doğası ve günbatımı ayrı keyiftir

Ayvalık Adaları

Ayvalık Adaları

İş stresinden bunalan bir insanın huzur verici bir tatile ihtiyacı vardır. Şehrin gürültüsünden ve binaların kalabalıklığından bunalan biri için doğa ile baş başa bir tatil ilaç gibi gelir. Doğayı seven biriyseniz gideceğiniz şehirlerin başında Balıkesir gelmektedir. Balıkesir’de tatil için bir sürü imkân bulunmasına karşın, Ayvalık Adaları tercih edilenlerin başında gelmektedir.

Cunda Adası

İstanbul’daki Adalar seyahatleri yapanların gözüne çok fazla hitap eden Ayvalık Adaları, gün batımı izlemek için de idealdir. Gözlerinizi kapatın ve hayal edin: Batan güneşin hoş turuncu pırıltısı mavi deniz ile buluşuyor. Yanınızda sevdiğiniz kişi var ve 3 gün boyunca bu manzarayı izlemek dahi ruhunuzu dinlendirecektir. İrili ufaklı birçok adadan oluşan Ayvalık Adaları, koruma altındadır. Bu adaların en büyüğü ve en sık ziyaret edileni Cunda adasıdır. Tarihi dokusuyla beraber zamanda yolculuk yapmanıza neden olacak Cunda adası, yeşil doğası ile ziyaretçilerini mest etmektedir. Tarihte ve yeşilliğin arasında yolculuk yapmak istiyorsanız Cunda adası ideal tatil yeridir.

Ayvalık Otelleri

Ayvalık’ta konaklama için uygun otel bulunabilir mi? Pansiyondan 5 yıldızlı otele kadar ister tek başına kalmak için hem de ailenizle kalmak için bulabileceğiniz yüzlerce otel vardır. Otellerin yoğun oldukları noktalar Sarımsaklı, Ayvalık, Edremit, Cunda’dır. Fiyatlar yaz ve kış sezonu kişi sayısına da bağlı olarak değişmektedir ama çoğu tatil yerine kıyasla konaklama ücreti uygundur. Ayrıca Edremit’te kaldığınız otelden çıkıp 50 metre yürüyüp karnınız doyurabilirsiniz. Sahil boyunca yürüyerek kumsalda yüzmek için kendinize yer bulabilirsiniz ya da kulaklığınızı takıp sabah koşusuna çıkabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya satan ufak çaplı dükkânlardan hatıra olarak kendinize ve sevdiklerine hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yemeyi otelde yiyebileceğiniz gibi şehir merkezine de inip kebap ve et yemekleri yapan bir taşra tarzı restorana gidip ailenizle keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Ayvalık Kazdağı

Ayvalık gezinizi daha da güzelleştirecek bir diğer faktör ise Kaz Dağı’dır. Çanakkale ve Balıkesir arasında kalan Kaz Dağı’na rehber eşliğinde gidebileceğiniz gibi usta dağcılar iseniz arkadaş grubunuz ile de gidebilirsiniz. Kaz Dağı Edremit’e yakın olması tatilcilerin Edremit’i tercih etmelerine sebep olmaktadır. Edremit’te kaldığınız pansiyon ya da otelden araç kiralayarak yaklaşık bir saat gibi bir sürede Kaz Dağı’na ulaşıp muhteşem manzaranın tadını çıkabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?