Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık’ta ada gezileri, halka açık plajlar, Şeytan Sofrası gezileri, Kazdağları gezileri ve tekne turları gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Ayvalık Aktiviteleri

Dünyanın pek çok yerinde en güzel ve en huzurlu şekilde çeşitli tatil imkânlarından faydalanılabilir. Ülkemiz bu konuda oldukça farklı seçenekler sunduğu için sıkça tercih edilir. Hele ki alışılmışın dışında bir tatil geçirmek ve doğayla iç içe bütün güzellikleri yaşamak için Kuzey Ege coğrafyası tercih edilebilir. Ayvalık da bu bölgenin en popüler ve gözde yerleri arasında başı çekmektedir. Öyle ki, sadece doğal güzellikler için değil, eğlenceli ve dinlendirici aktiviteler için de Ayvalık öne çıkmaktadır.

Ayvalık, Balıkesir’in ilçesi olup Türkiye’nin en meşhur tatil alanlarından biridir. Kazdağları’na olan yakınlığı sayesinde oksijen seviyesi yüksektir. Tatile gelen insanların ve turistlerin sayısı oldukça fazla olduğu için Ayvalık’ta gerçekleşen aktivitelerde oldukça fazladır. Bu aktivitelerin bazılarından bahsedelim.

En Güzel Aktiviteler Ayvalık`ta

Kuzey Ege civarlarında tatil dendiği zaman akla ilk gelen yer olan Ayvalık, bu özelliğini doğal güzelliklerinden, tertemiz denizinden ve havasından almaktadır. Bütün bu güzelliklerin tadına varmak ise çeşitli aktiviteler ile mümkündür. Sıcak bastığı zaman denizde serinlemek, güneşlenmek için plajda uzanmak, dağlara ve ağaçlıklı alanlara yürüyüşler yapmak, sahil şeridinde deniz kokusu ile gezinti yapmak gibi birçok aktivite Ayvalık`ta gerçekleştirilebilir.

Ayvalık Aktiviteleri İlgi Çekiyor

Kumsalının temiz ve denizinin ilgi çekici olması ile de fazlası ile tercih edilen Ayvalık, aynı zamanda farklı ortamları ve eğlence mekânları ile de ilgi görmektedir. Bu tarz yerlerde eğlenmek ve rahatlamak için tek yapılması gereken Ayvalık`a gelmek ve kaliteli bir otelde kalmaktır. Ardından ise birçok etkinlik ya da aktivite sizler için hazır olacak, hem dinlenip hem de eğlenme imkânını bu tatil merkezinde bulacaksınız.

Ayvalık Plajları

Ayvalık’ta tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi Ayvalık plajlarıdır. Sarımsaklı Plajı bu plajlar arasında en ünlüsü olup, Duba ve Badavut Plajı da en çok bilinenlerindendir. Sarımsaklı plajının uzunluğu, kumlarının yumuşaklığı ve denizinin serinliğiyle en çok tercih edilen plajdır. Badavut Plajı ise daha çok hem balık tutmak isteyenlerin hem de denizin keyfini sürmek isteyenler tercihi oluyor.

Ayvalık Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası, efsaneye konu olan ve turistler tarafından oldukça ilgi gören bir gezi alanıdır. Efsaneye göre Zeus’un annesi Zeus’u şeytana karşı korurken şeytanın, Şeytan Sofrasının bulunduğu tepeden uçarak gitmesi sonucu oluşan büyük ayak izinin şeytana ait olmasıdır. Tepe oldukça yüksekte bulunduğu için etrafına koruyucu korkuluklar yerleştirilmiştir. Yüksekte olması sebebiyle muhteşem manzaraya sahip Şeytan Sofrası, günbatımını kesinlikle kaçırmamanız gereken bir konumdadır.

Ayvalık Adaları

Ayvalık’ta küçük küçük tam 22 tane ada bulunmaktadır. Bu adalardan en meşhuru ve en çok gezileni Alibey Adası yani diğer adıyla Cunda Adası’dır. Tüm adalar koruma altında olup Cunda Adası hariç diğer 21 ada Milli Park ilan edildiği için yerleşime yasak durumdadır.

Cunda Adası

Cunda Adası

Ayvalık’ta tarihi öneme sahip Cunda Adası, turistler tarafından oldukça fazla görülmek istenen bir adadır. Cunda Adası tekne turlarına katılıp adayı ziyaret edebilirsiniz. Doğal ve tarihi güzellikleriyle fotoğraf çekinmek, bu anları kalıcı kılmak tatilinize keyif katacaktır. Ada’nın manzarasıyla birlikte günbatımı da oldukça keyiflidir.

Ayvalık Kazdağları

Ayvalık’a yakın mesafede bulunan Kazdağları, yüksek oksijen seviyesi, doğal ve tarihi güzellikleriyle yine turistlerin en gözde mekânlarından biri olmayı başarıyor. Kazdağları’na yapılan gezi turlarına katılıp bu doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz. Bölgede ki ormanlık alanlarda piknik yapıp dinlenebilirsiniz. Ayrıca hem efsaneye konu olmuş Hasanboğuldu Göleti ’ne gidebilir hem de Sütüven Şelalesi’nin muhteşem akıntısının, görsel zenginliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Ayvalık Fotoğrafları

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?