Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Meşhur Ayvalık tostu olan, Şeytan sofrası, Sarımsaklı Sahili, Cunda Adası gibi şeyler Ayvalık denince akla ilk gelen şeylerdendir.

Ayvalık Denince Akla Gelenler

Ayvalık Denince Akla Gelenler

Ayvalık, Balıkesir’e bağlı gözde tatil yerlerinden bir tanesidir. Mükemmel bir gezme ve dinlenme yeri olan Ayvalık, kendine özgü birçok özelliği olan bir yerdir. Ayvalık denince akla birçok şey gelmektedir fakat bunlardan en yaygın olanı Ayvalık tostudur. Ayvalık tostu İstanbul’da da satılmaktadır. Fakat çoğu insan bu lezzeti tatmak ve Ayvalığın güzelliklerinin tadını çıkarmak için tostun merkezine gelmektedir.

Bu tostun diğer tostlardan ayrılan en önemli özelliği ekmeğinin diğer ekmeklerden farklı oluşudur. Ayvalık’ta yemek denince akla Ayvalık tostu geliyorsa gezme denince de şeytan sofrası gelmelidir. Şeytan sofrası Ayvalığa adım atan herkesin görmesi gereken bir yerdir. Mükemmel bir manzaraya sahip olan bu yer özel bir hikayeye sahiptir. Bu nedenle buraya gelen turistlerin çoğu dilek dilemekte ve şeytan sofrasının tadını çıkartmaktadır.

Ayvalık ve Cunda Adası

Ayvalık ve cunda adası birbirinden ayrılamayan bir ikilidir. Ayvalığa gelen çoğu insan burayı da gezmek istemektedir. Cunda Ayvalığın en özel yerlerinden biridir. Taştan sokakları, eşsiz manzarası ve balık restoranları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Ayvalık ve Sarımsaklı

Sarımsaklı, sevdiklerine hediyelik eşyalar almak ya da lunaparkta eğlenmek isteyenlerin uğradığı ilk yer olmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin bulunduğu bu bölge akşamları çok daha canlı ve hareketli olmaktadır. Sarımsaklı plajda denize girmek isteyenler içinde oldukça uygun bir bölgedir. Burada bulunan Bedavut plajı, temiz denizi ve imkanları ile en gözde plajlardan biri olmaktadır.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Ayvalık Camiileri

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?