Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık’ta gezilmesi gereken güzellikler fazlaca bulunmaktadır. Cennet Ada Koyu, Kozak Yaylası, Taksiyarhis Kilisesi, Saatli Camii, Duba Plajı bunlardan bazıları

Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık Gezilecek Yerler

Birçok tatil yeri sadece denize girmek ve gece hayatı konusunda imkânlar sunmaktadır. Fakat tatilcilerin çoğu bunların yanı sıra ilginç yerlerde görmek istemektedir. Ayvalık bu konuda en başarılı ve kaliteli tatil yerlerinden biridir. Çünkü hem denize girilebilmekte hem de daha önce hiç görülmedik özel yerler kısa sürede gezilebilmektedir. Ayvalık’ta gezilecek çok fazla yer ve mekân bulunmaktadır. Bu nedenle kısa sürede değil tüm tatil boyunca yavaş yavaş detaylı bir şekilde gezilmesi tavsiye edilmektedir.

Cennet ada koyu

Bir tatil yerinin en önemli özelliği plajlarıdır. Plajları kaliteli olan yerler her zaman ilk tercih edilen tatil yerlerinde olmaktadır. Ayvalık gezilecek yerleri ile olduğu kadar plajlarının temizliği ve kalitesiyle de ünlü bir yerdir. Cennette ada koyu cunda adasında yer alan en temiz denizlerden birine sahiptir. Bu sebeple cunda adası gezildikten sonra burada sakin bir şekilde denize girilmesi tavsiye edilmektedir.

Kozak yaylası

Kozak yaylası çam ağaçları ile dolu meşhur Ayvalık yaylalarından biridir. Bu yayla Ayvalık’a gelen doğaseverlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biridir. Eşsiz yeşilliği ve doğasıyla doğaseverlerin gözlerini kamaştırmaktadır.

taksiyarhis-kilisesi-otelistan-com

Taksiyarhis kilisesi

Ayvalık’a gelindiğinde sadece Cunda ya da Sarımsaklı adalarını gezmek istemeyenler farklı ve özel yapılar görmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri Taksiyarhis kilisesi olmaktadır. Bu kilisenin en önemli özelliği meşhur bir çana ev sahipliği yapmasıdır. Bu çan dünyanın en büyüğüdür ve Ayvalık’a gelindiğinde mutlaka görülmelidir.

Alibey Adası

Bu ada Taksiyarhis kilisesine ev sahipliği yapan adadır. Kilise gezildikten sonra adanın diğer bölümleri de dikkatle gezilmelidir. Burada keyifli bir gezi yapılması ve akşam yemeği olarak da Ayvalık’a ait meşhur zeytinyağlıların yenmesi tavsiye edilmektedir.

Saatli camii

Saatli camii’ de en az Taksiyarhis kilisesi kadar görülmeye değer bir yapıdır. Çok eski ve köklü bir tarihe sahip olan bu camii ilk yapıldığında kilise olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise camii olarak kullanıma devam etmektedir.

Duba plajı

Bu plaj belediye tarafından kurulmuştur. Denizi en temiz plajlardan bir tanesidir. Bu sebeple denize girileceğinde tercih edilebilecek en meşhur plajlardan bir tanesi olmaktadır.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?