Ayvalık körfezi temiz havası, masmavi denizi ve sakinliği ile anılan ve gerçekten dinlenmek isteyenlerin tercih edebileceği inanılmaz bir yerdir. Dinlenmek için gittiğiniz Ayvalık`ta temiz havası sayesinde çok kısa bir süre içinde dinlenmiş olduğunuzun farkına varıp, etraftaki güzellikleri keşfe çıkmak isteyeceksiniz. Sabah erkenden kalkarsınız, çünkü havasında yeterince bulunan ve alınan oksijen sayesinde 5 saatlik bir uyku bile fazla gelecektir. Serinlemek, masmavi denizde muhteşem bir duygu Ayvalık`ta. Ayvalık`ta yapabileceğiniz oldukça etkinlik mevcuttur. Kaz dağlarına yürüyüşe giderek başlayabilirsiniz. " />
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Temiz havası ile başınızı döndürecek, oksijen seviyesiyle yeniden canlanacağınız Ayvalık Körfezi’nin havası bir başkadır. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendi

Ayvalık Körfezi

Ayvalık Körfezi

Ayvalık körfezi temiz havası, masmavi denizi ve sakinliği ile anılan ve gerçekten dinlenmek isteyenlerin tercih edebileceği inanılmaz bir yerdir. Dinlenmek için gittiğiniz Ayvalık’ta temiz havası sayesinde çok kısa bir süre içinde dinlenmiş olduğunuzun farkına varıp, etraftaki güzellikleri keşfe çıkmak isteyeceksiniz. Sabah erkenden kalkarsınız, çünkü havasında yeterince bulunan ve alınan oksijen sayesinde 5 saatlik bir uyku bile fazla gelecektir. Serinlemek, masmavi denizde muhteşem bir duygu Ayvalık’ta. Ayvalık’ta yapabileceğiniz oldukça etkinlik mevcuttur. Kaz dağlarına yürüyüşe giderek başlayabilirsiniz.

Ayrıca kaz dağlarında, yeşilin hakim olduğu, ender bulunan bitkilerin arasında öğlen yemeği yemek büyük bir lükstür. Tarihi mekanları gezebilirsiniz. Akşam yemeği için Ayvalık merkezde rakı balık yapmadan oradan ayrılmamalısınız. Denizden yeni çıkmış taze balıklar ve rakı deniz manzarası ve günbatımı manzarası eşliğinde harika bir akşam yemeği yemelisiniz. Bu arada diğer günlerde ise Ayvalık’a yakın beldelere günlük geziler için gidebilirsiniz. Akçay, Altınoluk, Güre, Sarımsaklı, Cunda ve Küçükkuyu Ayvalık’a yakın beldelerdir. Bu beldelerde de oldukça fazla yapılabilecek aktivite mevcuttur.

Özellikle Güre’de kaplıcalar oldukça nam salmıştır. Küçükkuyu ‘da ise Zeus altlarına çıkıp tüm körfezi kuş bakışı izleyebilirsiniz. Körfezden zeytinyağı ve zeytin almadan ayrılmanız en büyük pişmanlığınız olur, o yüzden unutmamanız gereken bir noktadır zeytinyağı. Ayvalık otellerinin hemen hepsi deniz manzaralı, temiz ve profesyonel çalışanları ile tereddütsüz gidebileceğiniz yerlerdir. Ayvalık otellerinin plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarırken otelin plaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İnanılmaz bir tatil geçireceğiniz Ayvalık sizin için bir gelenek haline gelecektir. Temiz hava, temiz deniz, doğa, yeşil, rahatlık, sakin bir ortam, doğal yiyecekler hepsini bir yerde bulmanız oldukça zor, fakat bunların hepsini Ayvalık’ta yapabilirsiniz. Ayvalık hayattır, bunu ancak gidip gören anlayabilir ve Ayvalık’ın müptelası olur.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?