Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Türkiye’nin en meşhur ve Balıkesir’in en ünlü tatil beldelerinden biri olan Ayvalık ile ilgili konum, yol, harita ve daha birçok bilgiyi sayfamızdan edinin.

Ayvalık Nerede Ayvalık Harita

Ayvalık Nerede Ayvalık Harita

Türkiye’nin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Ayvalık, Balıkesir’in kıyı ilçelerinden biridir. Havası, ortamı ve insanlarıyla ünlü bu ilçe Ege Denizinin kıyılarında bulunuyor.

Ayvalık – Balıkesir

Balıkesir’in en ünlü ilçelerinden biri olan ve Ege Denizinin kıyısında yer alan Ayvalık’a Balıkesir Merkezden yola çıkmak isterseniz 127 kilometrelik bir mesafeyi kat etmek zorundasınız. Bu mesafe arabayla normal bir hızda yaklaşık olarak 90-100 Dakika arası sürecektir.

İstanbul’dan Ayvalık Kaç Kilometre? – Kaç Saat?

İstanbul’dan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine gitmek isteyen yolcular İstanbul – Bursa – Balıkesir – Ayvalık istikametini izleyebilirler. İlk önce İstanbul’dan Bursa’ya olan istikameti geçmek gerekiyor yani 160-170 kilometrelik bir mesafe söz konusu oluyor. Normal bir hızda gidecek araba içinde bu yaklaşık 140-150 dakikalık bir yol demek.

Bursa’ya vardıktan sonra Balıkesir’e olan istikamet geliyor sırada. Bu istikamet ise 150 – 155 kilometre mesafe demek oluyor. Yine normal bir araba hızıyla aşağı yukarı 120 dakikalık bir yol oluyor.

Geriye ise sadece Balıkesir – Ayvalık istikameti kalıyor. Bu istikamette 127 kilometrelik bir mesafeden oluşmaktadır. Normal bir araba hızıyla aşağı yukarı 90 dakikalık bir yolculuk anlamına geliyor. Bu mesafeyi de geçtikten sonra artık Ayvalık’a varmış oluyorsunuz.

İzmir’den Ayvalık Kaç Kilometre? – Kaç Saat?

Ayvalık-nerede-Ayvalık-Harita


İzmir’den Balıkesir’in tatil ilçelerinden olan Ayvalık’a gitmek isteyen yolcular için pekte uzun olmayan bir yolculuk mesafesini kat etmek gerekiyor. Burada bahsettiğimiz mesafe ise tam olarak İzmir’in merkezine olan 150 kilometrelik bir uzaklıktır. İzmir’in kuzeyinde kalan Ayvalık ege denizinin kıyısı takip edilerekte varılabilecek bir noktada bulunuyor. 150 kilometrelik mesafe ortalama olarak 140-150 dakikalık bir yolculuk demek oluyor.

İzmir Merkez’den Ayvalık’a gidilebilecek alternatif bir yol ise Manisa üzerinden geçmektedir. Bu yol ise 160 – 170 kilometrelik bir mesafeden oluşuyor. Bu mesafenin ortalama bir hızla alacağı zaman ise 160 dakika oluyor.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Ayvalık Aktiviteleri

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?