Ayvalık, birçok tatilcinin gözde tatil mekânlarından biri olmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin buraya akın etmesinin en önemli sebebi tatil için her türlü olanağın bir arada bulunmasıdır. Ayvalık hem dinlenmek hem de eğlenceli bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Her kesime uygun seçenekler kolaylıkla bulunabilmektedir. Ayvalık bu kadar talep gören bir yer olduğundan gidilecek en doğru zaman diliminin ayarlanması zor olabilmektedir. " />
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Özellikle yaz aylarında plajlarında geçireceğiniz bir tatil mükemmel olacaktır. Diğer mevsimlerde ise havası ve tostu için Ayvalık’a uğramalısınız.

Ayvalık’a Ne Zaman Gidilir - Ayvalık’a Nasıl Gidilir

Ayvalık’a Ne Zaman Gidilir - Ayvalık’a Nasıl Gidilir

Ayvalık, birçok tatilcinin gözde tatil mekânlarından biri olmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin buraya akın etmesinin en önemli sebebi tatil için her türlü olanağın bir arada bulunmasıdır. Ayvalık hem dinlenmek hem de eğlenceli bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Her kesime uygun seçenekler kolaylıkla bulunabilmektedir. Ayvalık bu kadar talep gören bir yer olduğundan gidilecek en doğru zaman diliminin ayarlanması zor olabilmektedir.

Ayvalık’a ne zaman gidileceği kişinin isteklerine bağlı olarak değişmektedir. Kalabalıktan sıkılmayan ve eğlence ağırlıklı bir tatil isteyenlerin Ayvalık’ın en kalabalık dönemlerinde tatil yapmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ayvalık’ın oldukça kalabalık olduğu dönemler daha çok yaz ortaları yani temmuz ile ağustos aylarıdır. Bu aylarda yabancı turist sayısında da artış olduğundan tatilci sayısında artmalar yaşanmaktadır. Bu nedenle bu dönemler sadece dinlenmek ve kafa dinlemek isteyen tatilciler için uygun dönemler olmamaktadır.

Ayvalık’a dinlenmek ve kafa dinlemek için gelmek isteyenlerin ilk tercihi yaz sonu dönemleri olmalıdır. Bu dönemler tatilci sayısında büyük oranda azalmalar olmaktadır. Bu da daha sakin ve keyifli bir tatil geçirilmesine yardımcı olacaktır. Bu dönemlerin bir diğer avantajı fazla sıcakların azalması ve sıcaklardan bunalmadan tatil yapılabilmesidir. Ayvalık yaz günlerinin başlarında da çok kalabalık olmamaktadır. Bu dönemlerde sakin bir tatil için uygun olabilmektedir.

Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ayvalık ulaşım bakımından da oldukça avantajlı bir tatil yeridir. Her türlü yöntem ile Ayvalık’a ulaşabilmek mümkündür. Ayvalık’a hava, kara ve denizyolu ile ulaşılabilmektedir. Bu seçeneklerden hangisinin tercih edileceği kişiye bağlı olarak değişmektedir. Ayvalık’a kara yolu ile gidileceğinde tek yapılması gereken Balıkesir’e gelmektir. Burada sonra Ayvalık’a ulaşmak oldukça kolay olmaktadır. Tabelaları takip etmek yeterli olacaktır. Ayvalık’a gidiş yolunda hava yolu kullanılacak ise Edremit hava limana gelinmesi gerekmektedir.

Buradan kalkan araçlar ile Ayvalık’a kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ayvalık’a deniz yolu ile ulaşabilmekte mümkündür. Deniz yolu tercih edileceğinde İstanbul’a gelinmesi gerekmektedir. Deniz otobüsleri sadece İstanbul’dan kalkmaktadır. İstanbul’dan alınan deniz otobüsü biletleri ile Ayvalık’a ulaşım hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Deniz otobüsü ile ilk olarak Bandırma’ya gelinmeli ve oradan Ayvalık’a geçilmelidir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Ayvalık Plajları

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?