Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

İstanbul - Bandırma Üzerinden Ayvalık’a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz.İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

İstanbul - Bandırma Üzerinden Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

İstanbul - Bandırma Üzerinden Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ayvalık, Ege’nin ve körfezin en güzel tatil kentlerinden biri, temiz havası, sakin ortamı ve huzur veren doğası ile tam bir dinlence mekanı. Tabii eğlence sevenler de düşünülmüş, fakat daha çok kafa dinlemeye gelmek için uygun bir ilçedir Ayvalık. Bir gelen bir daha dönmek istemez İstanbul’a, Ankara’ya… Huzur dolmak için gelinir İstanbul’dan Ayvalık’a.

Bostancı’dan Bandırma – Balıkesir – Ayvalık Güzergahı

Bostancı – Bandırma feribotla 3 saat sürüyor, İyi zamanda denk getirirseniz 35 TL’ye kadar düşüyor bilet ücretleri. Eğer eviniz Bostancı’daysa tercih edilebilir ancak Pendik ve sonrasındaysa (Kocaeli’ye doğru) çok da mantıklı bir tercih olmayacak çünkü Bandırma’dan da Ayvalık’a 250 km’lik ve 3 saatlik bir yolunuz kalacak.

Yenikapı’dan Bandırma – Balıkesir – Ayvalık Güzergahı

Bostancı’ya göre daha makul bir güzergah. Tabii İstanbul Avrupa yakasından çıkıyorsanız. Yenikapı’dan Bandırma 2.5 saat sürüyor. Biletler de 35 TL’den başlıyor. Fiyatlar Bostancı – Bandırma ile genelde aynı gibi oluyor.

Feribot Sonrası Bandırmadan Ayvalıka Nasıl Gidilir

Bandırma’dan Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Bandırma’ya kadar geldik, evet. Şimdi de Bandırma’dan Ayvalık’a gitme vakti geldi. Önünüzde 2 alternatif olacak ama siz kısa olanı seçmeyin. Birisi 201 km ve 3 saat sürüyor, diğeri ise 237 km ama 2 saat 51 dakika sürüyor. Anlayacağınız üzere kısa ama uzun süren yol daha bozuk. Diğeri ise zaten bilinen Susurluk – Balıkesir – Edremit yolundan oluşuyor. Çift gidiş geliş ve yollar yeni (1-2 senelik) yapıldı. Bu nedenle de bu yoldan hızlı ve güvenli şekilde gidebilirsiniz.

Ayvalık’ta Neler Yapabilirsiniz?

Ayvalık ilk olarak kendinizi dinleyebileceğiniz doğa ve denizin tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir. Bunun yanında sörf yapabilirsiniz. Ayrıca kaz dağlarına çıkıp temiz havayı ciğerlerinize çekebilirsiniz.

Genel Olarak Bandırma’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul üzerinden Ayvalık’a nasıl gidilir, diyecek olursanız aşağıdaki yazıda cevabını bulabilirsiniz. Bandırma üzerinden gidilecekse, İstanbul’dan yola çıkılır. İzmit üzerinden feribotla Bandırma’ya geçebilirsiniz, ya da İzmit körfezinden pişmaniye yiyip yolunuza devam etmek isteyebilirsiniz. Bandırma’dan sonra İzmir istikametine doğru ilerleyin, Edremit girişinden içeri doğru girin, 45 dakika sonra Ayvalık’a varabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?