Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

İstanbul Tekirdağ üzerinden Ayvalık’a Gelibolu - Ecebat - Çanakkale - Altınoluk - Akçay - Edremit - Ayvalık güzergahıyla gidilir.

İstanbul Tekirdağ Üzerinden Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Tekirdağ Üzerinden Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan yola çıkacaksanız Tekirdağ ve Çanakkale yolu üzerinden ya da İDO’ya ait feribotlar ile Ayvalık’a gelebilirsiniz. Yenikapı’dan Bandırma’ya yapılan seferlerle feribot ile deniz yolu üzerinden, daha sonra da karayolu ile Ayvalık’a devam edebilirsiniz. Karayolu üzerinden İstanbul Ayvalık arası ortalama 480 kilometre mesafededir ve aracınızla yaklaşık 7 saat 45 dakika kadar sürer.

İstanbul Avrupa Yakasından Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Tekirdağ üzerinden Ayvalık’a gelmeyi düşünüyorsanız, İstanbul Avrupa yakasından (Şişli) çıkacağınızı varsaydık. Eğer siz İstanbul Silivri‘den çıkıp Tekirdağ – Çanakkale üzerinden Ayvalık’a gelmek isterseniz 400 km’yi 6 saat 15 dakika gibi bir sürede alabilirsiniz. İstanbul Beylikdüzü‘nden yola çıkarsanız, 440 km – 6 saat 45 dakika sürecektir. Yani İstanbul’dan yola çıkmanız kadar İstanbul’un neresinden yola çıktığınız da önemlidir.

İstanbul’dan Osmangazi Köprüsü ve Otoban ile Ayvalık

Bir de not eklemek isteriz. Osmangazi Köprüsü ve İstanbul – İzmir otobanının bir kısmı açıldıktan sonra Anadolu’dan yani Bursa – Susurluk – Balıkesir – Ayvalık şeklinde yola koyulmak süre ve km olarak daha kısa oluyor. Ama maddi açıdan bu tercih pahalı olabilir. Hem köprü hem de otoban için ayrı ayrı para ödeyeceksiniz.

İstanbul’dan Uçakla Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Eğer ki havayolu ile gitmeyi tercih ederseniz, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan ya da Atatürk Havaalanı’ndan Edremit’e uçuş seferleri ile Edremit’e gidebilirsiniz. Oradan da karayolu ile Ayvalık’a geçebilirsiniz. Uçak 45-50 dakika, Edremit – Ayvalık da 30 dakika sürüyor. Toplamda 1.5 saatlik bir sürede varabiliyorsunuz.

Bir ikinci güzergah ise İstanbul, İzmit, Bursa ve Balıkesir üzerinden Ayvalık’a gidebilirsiniz. Anlaşılacağı gibi İstanbul’dan Ayvalık’a birçok şekilde gidilebilir. Karayolu, havayolu ve deniz yolu ile tercih sizin. Tabii ki eğer ki gezerek gitmek isterseniz en doğru tercih Tekirdağ – Çanakkale yoludur.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Ayvalık Körfezi

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?