Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

İzmir’den Ayvalık’a arabayla, uçakla (Edremit), otobüsle, trenle ve deniz yoluyla ulaşılabilir. İzmir’den Ayvalık yaklaşık 150km ve 2 saat sürer.

İzmir’den Ayvalık’a Nasıl Gidilir

İzmir’den Ayvalık’a Nasıl Gidilir

İzmir gibi şahane bir şehirden, sakin ve doğa harikası Ayvalık’a nasıl gidilir sorusuna bir açıklık getirmek gerekirse, İzmir’e 2 saatlik uzaklıkta olan Ayvalık’a ulaşım çoğunlukla karayolu ile sağlanır. Neredeyse tüm büyük kentlerden direk otobüs seferleri de mevcuttur.

Ayvalık’a Uçakla Nasıl Gidilir?

Havayolu ile gitmeyi tercih edenler ise uçakla Edremit’e gelip Ayvalık’a karayolu ile gidilebilirler. İzmir’den Ayvalık’a gitmek için bu çok da mantıklı bir çözüm olmaz çünkü İzmir – Ayvalık arası yaklaşık 150 km ve 2 saattir.

Ayvalık Tren Seferleri

Ayvalık’a bir de Devlet Demiryolları İzmir Mavi Tren ile de gidilebilir. Önce Balıkesir’e kadar gidip daha sonra ise (varsa) TCDD’nin sağladığı ya da özel otobüsler ile Ayvalık’a ulaşılabilir. Ama bu da çok mantıklı olmayacaktır çünkü otobüsle Balıkesir – Ayvalık 1.5-2 saat civarıdır.

İzmir’den Arabayla Ayvalık’a Gitmek

İzmir’den karayolu ile Aliağa, Dikili üzerinden Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. İzmir Ayvalık arası ortalama 150 kilometre mesafededir, özel aracınızla yaklaşık 2 saat dakika kadar bir zaman alacaktır.

Özet olarak karayolu, havayolu, demiryolu, ve de deniz yoluyla da Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?